KONST / Litografier / Litografi 14808153
nr 1480 8153
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Stilleben. Signerad, numrerad 20/50, daterad -58. Bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:27:50
1/8 19:17:21
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén